Medale i nie tylko...

16.07.2017

W dniach 9-15 lipca w Warszawie jedenaścioro uczniów i absolwentów Gimnazjum wzięło udział w 29. Międzynarodowej Parafiadzie Dzieci i Młodzieży w ramach łączonej reprezentacji Gimnazjum i Liceum.

W imprezie uczestniczyło 1360 dzieci i młodzieży z 8 krajów, którymi zajmował się kilkudziesięcioosobowy zespół organizatorów i wolontariuszy z licznym udziałem naszych absolwentów. Bogaty program obejmował występy i warsztaty artystyczne, konkursy wiedzy, rywalizację w 13 dyscyplinach sportowych. Rytm dnia na Parafiadzie wyznacza wspólna modlitwa, w tym roku skupiona szczególnie na osobie św. Józefa Kalasancjusza i jego drodze do świętości.

Z Parafiady powrócili z medalami: Mateusz Kwinta - ze złotym w badmintonie, drużyna dziewcząt - z srebrnym w siatkówce i koszykówce, Anna Ciećkiewicz - z brązowym w ringo, Olga Kozłowska - z brązowym w biegu na orientację, Jan Dygoń - z brązowym w pływaniu stylem dowolnym na 25 m. Mateusz Kwinta zajął również pierwsze miejsce w konkursie wiedzy o Józefie Piłsudskim. Jeszcze cenniejszymi pamiątkami dla wszystkich uczestników są wspomnienia z wydarzeń parafiadowych i nowe znajomości.

Imprezę organizowaną corocznie przez Stowarzyszenie "Parafiada" stworzył pijar, o. Józef Joniec, który zginął w katastrofie pod Smoleńskiem.